ISI GERİ KAZANIM CİHAZI

Ürünlerimiz

ISI GERİ KAZANIM CİHAZI

Tavan tipi rekoperatörlü elyaf filtreli taze hava cihazıdır.
1000-6000 m3/h debilerde imalatlar mevcuttur. Bu cihazlar yükseklikleri az olduğundan tavan arasına monte edilebilir özelliktedir.
Dış iskeleti oluşturan kenar profilleri ve takviye profilleri alüminyum malzemeden ekstrüzyon yolu ile imal edilmiştir. Profil iç yüzeyleri tamamen kapalı olarak dizayn edilmiştir. Bu sayede cihaz içerisinde pislik birikimine yol açabilecek girinti ve çıkıntıların oluşması engellenmiştir. Firmamıza ait olan özel profiller ve çıtalar kullanılarak oluşturulan cihaz hücresinde dış yüzeyde vida veya perçin görüntüsü bulunmamaktadır.
Taze hava cihazlarında oluşturulan profil kasa üzerine iç ve dış cidarlari galvanizli sac ve arası ses ve ısı izolasyonunu sağlamak amacı ile 25 mm taşyünü veya poliüretan olan paneller monte edilerek cihaz hücresi oluşturulur. Standart panel kalınlığı 25 mm olup istek halinde 50 mm yapılabilmektedir. bu tip klima santrallerinde kullanılan rekoperatör sayesinde mahalden dışarı atılan havanın ısısı geri kazanılımış olur. Dolayısı ile enerjiden tasarruf sağlanmış olur. Hücre içerisinde serpantin kullanılmaz ısıtma veya soğutma istenmesi halinde cihazın önüne veya arkasına kanal tipi serpantin yerleştirilir.
Bu cihazlarda kendinden motorlu fanlar kullanılmaktadır.